ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7574353
*
nr 757 4353
Spegel
Trä, höjd: 73
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 17:47:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 16:03:12
1
1.100 kr
7/5 16:59:01
2
Vinnande bud
7/5 17:40:47
3
1.600 kr
7/5 17:41:14
3
2.000 kr
7/5 17:42:04
3
2.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 757 4353
Spegel
Trä, höjd: 73
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 16:03:12 | 1 | 1.100 kr |
7/5 16:59:01 | 2 | Vinnande bud |
7/5 17:40:47 | 3 | 1.600 kr |
7/5 17:41:14 | 3 | 2.000 kr |
7/5 17:42:04 | 3 | 2.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51